Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

Homilie

Parafia Przegędza

Msza Święta Online:

Otwórz poniższy link, lub wpisz w youtube "przegedza msza"

Witamy Serdecznie wszystkich Parafian i Gości na oficjalnej stronie Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy. Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej parafii oraz grupami i wspólnotami działającymi na jej terenie. Prezentujemy Państwu ważniejsze wydarzenia z życia parafii i uroczystości kościelnych, a także wykaz Mszy świętych na bieżący tydzień. Zapraszamy również do galerii, w której na bieżąco zamieszczamy zdjęcia ilustrujące życie naszej kościelnej wspólnoty. Zachęcamy zatem do wirtualnej wędrówki po naszej wspólnocie parafialnej.

Oszczędzanie energii i zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Przegędzy realizuje przedsięwzięcie: „Oszczędzanie energii i zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy”.

Na realizację przedsięwzięcia Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy uzyskała dotację w ramach ogłoszonego programu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Przedsięwzięcie pn. „Oszczędzanie energii i zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy” polegać będzie na zmniejszeniu emisji CO2 poprzez poprawę efektywności energetycznej budynku Kościoła wraz Plebanią należących do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Głównymi celami realizacji przedsięwzięcia są:

1) redukcja emisji CO2,

2) obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej i cieplnej,

3) zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,

4) zmniejszenie zapotrzebowania na energię pierwotną i końcową budynku.

Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje:

a) zmianę źródła ciepła na pompę ciepła,

b) instalację ogrzewania podłogowego,

c) zmodernizowanie wewnętrznej instalacja c.o.,

d) docieplenie przegród budowlanych,

e) instalacja fotowoltaiczna.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi 1 269 428,00 zł. Planowany termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia – 30.06.2020 r.

Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski

Kuria Metropolitalna

ul. Jordana 39 (wejście od ul. Wita Stwosza 16, poziom -1)