Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy 

ul. Mikołowska 61a 

 44-238 Przegędza

Ogłoszenia Duszpasterskie

28 Niedziela zwykła – 15 października 2017

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: Niczego nam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo internet, bo telewizja, bo brak czasu... To Bóg daje nam czas – tydzień to 168 godzin życia; a w zamian Bóg domaga się tak niewiele...

Dzisiejsza kolekta specjalna jest przeznaczona na koszty związane z ogrzewaniem kościoła – za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

  1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary; jak również za ofiary składane do skarbonek i darowizny na konto naszej parafii.
  2. Matka Boża z Fatimy zachęca nas: „Odmawiajcie codziennie różaniec”... Zapraszamy serdecznie dziś na nabożeństwo różańcowe o 15.3o. W ciągu tygodnia: w poniedziałek, wtorek i środę Różaniec po Mszy Św., w czwartek, piątek i sobotę o godz. 16.3o.
  3. W czwartek o 17.oo Msza Św. szkolna, na którą zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii.
  4. W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Zespołu Lektorów Świeckich.
  5. Nadal można zamawiać Msze Św. urodzinowe, jubileuszowe, okolicznościowe na rok 2018; można to uczynić bezpośrednio po Mszy Św. od poniedziałku do piątku.
  6. Pamiątką z wizytacji biskupiej jest fotoksiążka, którą można zamówić w zakrystii, zapisując się na listę.
  7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego – w GN m.in.: ... W dni święte zamknięte – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy...