Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy 

ul. Mikołowska 61a 

 44-238 Przegędza

Ogłoszenia Duszpasterskie

               

1 Niedziela Wielkiego Postu – 11 lutego 2018 – Niedziela Trzeźwości

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez Szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się na pustynię. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga...

Przeżywamy Niedzielę Trzeźwości – pamiętajmy w modlitwie o zagrożonych nałogiem alkoholizmu... W bocznej kaplicy jest wyłożona księga trzeźwości, do której możemy wpisywać wielkopostne zobowiązania trzeźwościowe.

  1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary; jak również za ofiary składane do skarbonek i darowizny na konto naszej parafii.
  1. Zapraszamy serdecznie dziś o 15.3o na Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym, które w tym roku głosi Ks. Damian, wikariusz z Bełku.
  1. We wtorek po Mszy Św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16.3o. W tym czasie okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży – o 17.oo Msza Św. szkolna.
  1. W piątek o 16.15 Droga Krzyżowa – zapraszamy! W czasie Drogi Krzyżowej będziemy modlić się za ++ zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii. Nabożnie odprawiając Drogę Krzyżową możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
  1. Polecamy nowy numer GN – przeczytamy m.in.: ...Wielki Post z ojcem Pio – pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi...
  1. Ruch Światło-Życie Dekanatu Dębieńsko oraz Wspólnota Modlitewna przy parafii Św. Jerzego w Dębieńsku zapraszają na Oazę Modlitwy w dniu 21 lutego w parafii św. Jerzego w Dębieńsku. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 17.3o, następnie modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie zapraszamy na wspólną Agapę do salek katechetycznych.
  1. W środę 28 lutego organizowana jest w naszej parafii zbiórka elektro-śmieci; dzięki tej akcji możemy wspomóc wyposażać szpitale w Afryce w potrzebny sprzęt medyczny. Z tyłu kościoła są wyłożone ulotki – warto się zapoznać...