Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy 

ul. Mikołowska 61a 

 44-238 Przegędza

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017

Św. Piotr przypomina nam dzisiaj, że oczekujemy „nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Adwent jest czasem, kiedy podkreśla się wagę oczekiwania mającego nas przygotować na przyjście Pana. Zatrzymajmy się na chwilę w przedświątecznym biegu. Najważniejsze jest nasze nawrócenie, czekanie z czystym sercem, bez lęku i w pokoju na Jezusa, który w każdej chwili może nadejść...

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na świąteczny wystrój kościoła, a po Mszy Św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

  1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary; jak również za ofiary składane do skarbonek i darowizny na konto naszej parafii.
  2. Zapraszamy dziś na nabożeństwo adwentowe o 15.3o.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach – od poniedziałku do piątku.
  4. W czwartek od 16.3o adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży.
  5. Plan odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablotce i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  6. W bocznej salce są do nabycia świece adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas; świeca mała – 5zł, duża – 12zł; oraz opłatki wigilijne.
  7. W godzinach kancelaryjnych można zamawiać Msze Św. na przyszły rok.
  8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego – w GN m.in.: ...profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele; ...wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę...