Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.IX.2020

Przychodzimy do Boga, by wychwalać Go, dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi?

1. „Bóg zapłać” za ofiary oraz darowizny na konto parafii; dziękuję za wsparcie inwestycji prowadzonej w naszej parafii (---)
  1. Zapraszam na dzisiejsze nieszpory o 15.3o.
  1. Jutro (poniedziałek) przypada nasza parafialna uroczystość – Podwyższenia Krzyża Św. Zapraszam na Eucharystię. Można przynieść krzyże, które zostaną poświęcone. Kolekta – na Ziemię Św. Wieczorem o 20.oo serdecznie zapraszam na Adorację i Czuwanie pod Krzyżem – w czasie czuwania również poświęcenie krzyży.
  1. W czwartek zapraszam od 16.3o na adorację Najświętszego Sakramentu; w tym czasie okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży – na Mszę Św. zapraszam klasy V i VI.
  1. W piątek przed Mszą Św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu szczególnie zapraszam na Mszę Św. naszą młodzież, której patronem jest Św. Stanisław Kostka.
  1. W najbliższą niedzielę uroczystość odpustowa w naszej parafii – kazanie odpustowe wygłosi Ks. Eugeniusz – rezydent z Parafii w Leszczynach.
  1. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii.
  1. Polecam nowy nr GN: … o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego – pielęgnowanie w sobie poczucia skrzywdzenia jest bowiem aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny; o roli i osobowości rzecznika oraz znaczeniu tradycji mówi O. Leszek Gęsiak, nowy rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski… Polecam również Małego Gościa dla dzieci…