Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy 

ul. Mikołowska 61a 

 44-238 Przegędza

Ogłoszenia Duszpasterskie

24 niedziela zwykła – 16 września 2018 – Odpust Parafialny

Panie, Twój krzyż wydaje się absurdem, a jednak jest znakiem największej miłości. Pozwól mi zrozumieć wymiar krzyża w moim życiu i pokochać go tak, bym mógł wydać owoc miłości do Ciebie, do drugiego człowieka i do siebie samego...

Świętując naszą uroczystość odpustową serdecznie witam kaznodzieję odpustowego – gości wśród nas ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, pracownik Katedry Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej na Wydziale Teologicznym UŚ.

Dziś również obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekaz informacji.

  1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary oraz darowizny na konto parafii.
  1. Jutro (poniedziałek) zapraszam na Mszę Św. za naszych zmarłych sprawowaną na cmentarzu o godz. 17.oo. Po Mszy Św. zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie do sali pod kościołem.
  1. We wtorek po Mszy Św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek od 16.3o adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży; o 17.oo Msza Św. szkolna. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia I Komunii Św.
  1. W tym tygodniu przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży – dlatego serdecznie zapraszam w piątek na Eucharystię naszą młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania (roczniki: 2003 i 2004); po Mszy Św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  1. Zapraszamy małżonków, którzy potrzebują wsparcia na niedzielę ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw Sakramentalnych SYCHAR, która odbędzie się w Parafii w Leszczynach w najbliższą niedzielę.
  1. Polecam nowy numer GN: ...
  1. Sołtys Sołectwa Przegędza zawiadamia, że w najbliższy czwartek o godz. 18.oo w Szkole Podstawowej w Przegędzy odbędzie się zebranie wiejskie.