Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.VI.2018

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla Św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę Św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu Królestwa Bożego w naszej codzienności...

Dziś pielgrzymka dzieci I Komunijnych do katedry w Katowicach.

Dzisiejsza kolekta specjalna jest przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z zainstalowaniem monitoringu w naszym kościele – za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary.
  1. Zapraszamy dziś na nieszpory o 15.3o.
  1. W czwartek od 16.3o adoracja Najświętszego Sakramentu – w tym czasie okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży przed wakacjami; o 17.oo Msza Św. szkolna.
  1. W piątek o 8.oo Msza Św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego; o 16.3o Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.
  1. Polecamy nowy numer GN – przeczytamy m.in.: Święta Góra – o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia, to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie... Polecamy również Małego Gościa dla dzieci J
  1. Klub Sportowy ,,RUCH" STANOWICE serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę na boisko w Stanowicach, gdzie odbędzie się turniej piłkarski wraz z festynem rodzinno-sportowym ,,WITAJ LATO 2018" pod honorowym patronatem Burmistrza. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej klubu.
  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

- Aleksandra KOŁODZIEJCZYK (Przegędza) i Damian BLUSZCZ (Niedobczyce)