Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.IX.2022- Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

1. W dzisiejsza niedziela to26 NIEDZIELA ZWYKŁA, kolekta na Wydział Teologiczny UŚ; o godz. 15.30 Nieszpory, „Bóg zapłać” za ofiary oraz darowizny na konto parafii.
  2. W poniedziałek wsp. dow. św. męcz. Kosmy i Damiana,szczególnie będziemy się modlić za abpa seniora Damiana Zimonia,
  3. We wtorekwsp. św. Wincentego a Paulo, prezb., po Mszy św. naboż. do MB Nieustającej Pomocy; o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej;
  4. W środę Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach – w Przegędzy będzie modlitwa o godz. 15.00 przy II krzyżu na ul. Powstańców;
  5. W czwartekŚWIĘTO św. Arch. MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA, zapraszam na Mszę św. SZKOLNĄ o godz. 17.00, zwłaszcza dzieci komunijne, będzie błogosławieństwo różańców, po Mszy spotkanie dla Dzieci Maryi; także o godz. 17.45 spotkanie odpowiedzialnych za Róże Żywego Różańca,
  6. W piątekwsp. św. Hieronima, prezb. i dK, przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia; zapraszam kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie: od godz. 16.30 spowiedź, o godz. 17.00 Msza św. ku czci Ducha Świętego, potem spotkanie dla rodziców w kościele, a młodzieży w grupach; bierzmowańcy podczas Mszy św. będą składać Podaniez prośbą o przygotowanie do Bierzmowania;
  7. W sobotę; Msza św. o godz. 7.00 w int. Czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz za ++ członków Żywego Różańca, potem nabożeństwo,; o godz. 17.00 Msza św. o beatyfikację Sł. B. Brunona Prudla na pamiątkę urodzin (1909r.),
  8. W przyszłą niedzielę 27 NIEDZIELA ZWYKŁA, kolekta na WŚSD w Katowicach, o godz. 15.30 Nieszpory,
  9. Zapraszam na nabożeństwa różańcowew pn, wt, śr po Mszy porannej, w czw, pt, także po Mszy św., w soboty o godz. 16.15, a w niedziele o godz. 15.15. Z tą modlitwą jest związany odpust zupełny pod zwykłymi warunkami czyli także Komunia św., dlatego zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. w tygodniu.
  10. Katecheza dla dorosłych odbędzie się 3.10.2022 A.D. o godz. 19.00.
  11. Zbiórka dla najbardziej potrzebujących w postaci węgla i drewnianego klocka można składać w czwartek 29.09 w godz. od 10.00 – 12.00 i od 18.00 – 19.00 za probostwem, za bramą wjazdową
  12. Polecam prasę religijną, szczególnie Gościa Niedzielnego, w nim m.in. Jakie są źródła klerykalizmu?Spotkaj Go! – o wierze młodych; Dodatek o Armii Krajowej oraz dla dzieci nowy Mały GN z różańcem i o pająkach;
  13. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.), która odbędzie się na parkingu przy kontenerach . Przychody z akcji przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy. Kto nie może się włączyć w ta akcję poprzez zużyty sprzęt, może ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Sióstr MB Loretańskiej. Więcej szczegółów na ulotkach, na plakatach i stronie internetowej pro-misjo.org.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie i udział w Odpuście parafialnym, zwłaszcza na Sumie i Nieszporach, za życzenia i modlitwę w mojej intencji, za wspólną modlitwę.

OGŁOSZENIA z ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ i INNE 25.09.2022 A.D.

1. Synteza synodalna z naszej archidiecezji dostępna jest na https://synod.archidiecezjakatowicka.pl/ w zakładce „Synod”. Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego opracowania.
  2. Parafia mariacka w Katowicach, Teatr Kozubka, Katolicka Fundacja „Młodzi dla Młodych” oraz Wydział Katechetyczny zapraszają młodzież i dorosłych do włączenia się w przygotowanie widowiska multimedialnego „Apokalipsa Bunscha”. Zaplanowano je w piątek 14 października o godz. 19.30 w kościele mariackim w Katowicach.

Zapraszamy wolontariuszy, zarówno młodzież, jak i dorosłych, uzdolnionych aktorsko (do udziału w scenach ruchowych) oraz wokalnie (do chóru). Próby będą się odbywać przez pięć kolejnych poniedziałków o godz. 19.15 w przy parafii mariackiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 12 września o godz. 19.15 w domu parafialnym na Placu Szramka w Katowicach. Więcej informacji o projekcie na stronie parafii mariackiej oraz na stronie teatrkozubka.pl.

1. Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania oraz rekolekcje po bierzmowaniu. Będą się one odbywać w domach rekolekcyjnych w Pogórzu i w „Idylli” w Wiśle. Planowane terminy:

28–30 października br. w Pogórzu – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania;

04–06 listopada br. w Pogórzu – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania;18–20 listopada br. w Wiśle – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania;

25–27 listopada br. w Pogórzu – rekolekcje po bierzmowaniu.

7) Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w katedrze w sobotę 8 października. Rozpoczęcie o godzinie 10.30. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca będzie sprawowana o godz. 12.00.

8)  IV Międzynarodowy Festiwal "Mistrzowie Modlitwy Muzyką" odbędzie się w katowickich świątyniach w dn. 24–25 września oraz 1–2 października. Szczegółowe informacje na stronie: https://festiwal3xm.pl/  Retransmisja koncertów na falach radia eM w październikowe soboty o godz. 20.00;

9) Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do jesiennych projektów –Zapytaj o wiarę (Nowa nazwa dla znanego cyklu „Dogmatyka dla każdego”), Liturgika dla każdego, Duchowość dla każdego, Czy zawsze tak było? –wprowadzenie w historię Kościoła i historię teologii, Spotkania ze Słowem - Pismo Święte. Więcej na plakacie.

10) XIV edycja Silesia Maraton odbędzie się w niedzielę 2 października w Katowicach i w Siemianowicach Śl.