Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO – 19.IX.2021

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość ODPUSTOWĄ ku CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO.; Kazania wygłosi ks. Grzegorz Lech – prob. z Ornontowic, a Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Marek Bernacki prob. Bazyliki św. Antoniego w Rybniku; po Sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła; na godz. 15.30 zapraszam na Uroczyste Nieszpory Odpustowe; Dzisiaj można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; kolekta specjalna na potrzeby parafii.„Bóg zapłać” za ofiary oraz darowizny na konto parafii.
  2. W poniedziałek – wsp. św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb. i Tow.; o godz. 17.00 Msza św. na cmentarzu za zmarłych parafian. Po niej Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w dużej Sali.
  3. We wtorek 14.09 – ŚWIĘTO św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  4. W czwartek wsp. św. Pio z Pietrelciny; zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.3o i na spowiedź, a potem na Mszę św. szkolną, zwłaszcza VII i VIII klasy. Po niej spotkanie Ministrantów oraz Dzieci Maryi.
  5. W piątek – przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. W przyszłą niedzielę26 niedziela zwykła –Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy; kolekta na potrzeby parafii i na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego; przed kościołem będzie zbiórka na rehabilitację 9‑cio miesięcznego dziecka Oliwiera Kisiela z Przegędzy, więcej szczegółów na plakatach; będziemy się szczególnie modlić za ks. abp. Damiana Zimonia z okazji imienin.
  7. Spotkania dla bierzmowańców odbywają się we wszystkie piątki września (24.09); od godz. 16.30 spowiedź, o godz. 17.00 Msza św., a potem spotkanie w kościele.
  8. Spotkanie dla dzieci przed I Komunią św. i ich rodziców odbędzie się w czwartek 30.09.
  9. Polecam prasę religijną, szczególnie Gościa Niedzielnego w nim m.in.: Matka mówi przez łzy – o objawieniach Maryjnych w La Salette; rzeka płynie z Budapesztu – o Kongresie Eucharystycznym; Rozbrajania piekła – mocne świadectwo więzionego przez komunistów kard. Van Thuana w Wietnamie.
  10. W imieniu Burmistrza przekazuję informację o obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym, który trwa do 30.09 br. Więcej informacji na stronie urzędu.
  11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Dziś(w niedzielę) rozpoczynamy Nowennę 9 tygodni przed beatyfikacją Sł. B. ks. Jana Machy z Chorzowa.