Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.VII.2020

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba…

Kolekta – na WŚSD w Katowicach.

1. „Bóg zapłać” za ofiary oraz darowizny na konto parafii; dziękuję za wsparcie inwestycji prowadzonej w naszej parafii (---)
  1. W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych – wspomnienie MB Uzdrowienia Chorych.
  1. We wtorek po Mszy Św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek zapraszam od 16.3o na adorację Najświętszego Sakramentu.
  1. W piątek przed Mszą Św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. W czasie wakacyjnym zmiana porządku Mszy Św. niedzielnych – 7.3o, 9.oo i 10.3o. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna w tygodniu bezpośrednio po Mszy Św.
  1. Polecam nowy nr GN:
  1. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by skierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Św.

.