Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

NIEDZIELA – 22.XI.2020 – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegali w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka…

Możemy dzisiaj zyskać odpust zupełny odmawiając Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

Dziś kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – za każdą ofiarę składam serdeczne „Bóg zapłać!”

1. „Bóg zapłać” za ofiary oraz darowizny na konto parafii.
  2. Zapraszam dziś na nieszpory o 15.3o.
  3. Nadal można zamawiać intencje Mszy Św. na przyszły rok.
  4. We wtorek po Mszy Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek od 16.3o adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży – na Mszę Św. zapraszam klasy I i II.
  6. W piątek przed Mszą Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę – I Adwentu – rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”; obchodzimy ją jako niedzielę trzeźwości.
  8. Polecam nowy nr GN: …czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?; jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji?; czy dzisiaj informacje o gotowych szczepionkach na Covid-19 należy traktować poważnie… Polecam również Małego Gościa dla dzieci J
  9. Zachęcam do korzystania z transmisji Mszy Św. niedzielnej na kanale youtube.