Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4.IV.2021

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty jego uczestnikami. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary.

1. „Bóg zapłać” za ofiary oraz darowizny na konto parafii.
  1. Zewnętrznymi oznakami Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego – pozostaną przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Św.
  1. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – Msze Św. o 7.3o, 9.oo i 10.3o. Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
  1. We wtorek po Mszy Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od 16.3o.
  1. Za tydzień – 2 Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia. Trwa Nowenna przed tą uroczystością. Kolekta – na Caritas naszej archidiecezji.
  1. Polecam prasę religijną, szczególnie Gościa Niedzielnego – „Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?”. Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny. Polecamy również tekst „Jesteśmy Światło – Życie” czyli w setną rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego redaktorzy GN dają świadectwo o swoim przeżywaniu Oazy…
  1. Msze Św. niedzielne i świąteczne są transmitowane na youtube.
  1. Rygor sanitarny – limit 68 osób (dajmy możliwość udziału zamawiającym int.), maseczki, dystans zwłaszcza podczas przystępowania do Komunii Św. Duszpasterze zostali zobligowani do pilnowania tych obostrzeń.

.