Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy

ul. Mikołowska 61a

44-238 Przegędza

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 5.I.2020

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś Św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość...

1. „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary oraz darowizny na konto parafii.
  1. Zapraszam do wspólnego kolędowania dziś o 15.3o.
  1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. wg porządku niedzielnego. O 15.oo zapraszam na Jasełka przygotowane przez dzieci przedszkolne.
  1. Również w poniedziałek przypada Dies Episcopi – modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta tej uroczystości jest przeznaczona na cele misyjne.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.
  1. Plan odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablotce oraz dostępny na stronie internetowej naszej parafii.